Nagrzewnice gazowe są najekonomiczniejsze wśród nagrzewnic

Nagrzewnice należą do najczęściej stosowanych urządzeń grzewczych. Ich przewaga nad innymi urządzeniami polega na szybkości, z jaką potrafią ogrzać pomieszczenia nawet największych rozmiarów. W każdej z nich ogrzewane powietrze jest rozprowadzane poprzez zamontowany wewnątrz wentylator. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nagrzewnic. Różni je rodzaj paliwa, którego potrzebują do pracy.

Najpopularniejszymi urządzeniami tego typu są nagrzewnice gazowe. Powodem jest ich energooszczędność i niskie koszty eksploatacji. Pomimo ciągłego wzrostu cen paliw, gaz jest ciągle najtańszym paliwem, co daje wymierne korzyści. Nagrzewnice gazowe mogą być zasilane gazem ziemnym lub LPG. Na rynku dostępne są modele stacjonarne i przenośne. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem są kondensacyjne nagrzewnice gazowe.

Innym rodzajem urządzeń tego typu są nagrzewnice olejowe, które charakteryzują się cichą pracą. Z powodzeniem ogrzeją pomieszczenia o średniej oraz dużej wielkości. Olej opałowy jednak nie należy do najtańszych obecnie paliw, co powoduje umiarkowane zainteresowanie tego typu modelami nagrzewnic.

Skarbonką bez dna są nagrzewnice elektryczne. Faktem jest, że skutecznie i szybko nagrzewają pomieszczenia, ale zużywają duże ilości prądu. Ich zakup wiąże się więc ze zwiększonymi rachunkami za energię elektryczną. Poza tym do prawidłowej pracy potrzebują sprawnej instalacji elektrycznej o dużej mocy.

Praktycznie we wszystkich możliwych parametrach konkurencję wygrywają nagrzewnice gazowe. Dodatkowym ich atutem jest prosta konstrukcja, co pozwala na bezawaryjną pracę.