Promienniki olejowe nie mają zastosowania w nagrzewnicach gazowych.

Promienniki dają ciepło promieniowe. Koszty utrzymania są niskie. W swojej budowie nie maja one wentylatora. Jest to powód, dla którego działają bardzo cicho. Mają dobra i solidną konstrukcję. Są na kółkach więc spokojnie można je przemieszczać, tak samo jak wolnostojące nagrzewnice gazowe. Są dyskretne i niezwykle funkcjonalne. W każdej chwili można je przesunąć, więc nie ma obawy, że będą zawadzać.

Promienniki olejowe są bardzo proste w obsłudze. Jeszcze prostsze niż nagrzewnice gazowe. Jeśli chodzi o ich użytkowanie, to nie powinno się mieć obaw. Paliwem do promienników olejowych, w przeciwieństwie do paliwa jakim są zasilane nagrzewnice gazowe, jest olej napędowy lub olej opałowy. Koszty nagrzania są zależne od użytkowania, oraz od tego jakim olejem się je zasila. Różnice w cenie i tak są minimalne, większość zależy od ilości grzania.

Promienniki olejowe są bardzo wytrzymałe. Mogą pracować bardzo długo i się nie przegrzewają. Bardzo dobrą funkcje pełnia na budowie przy osuszaniu budynków. Często trzeba to robić, żeby móc kłaść tynki i malować. W przeciwnym razie za kilka lat mogłaby pojawić się wilgoć a potem grzyb. Promienniki są bardzo bezpieczne i posiadają kontrolkę płomienia.