Nagrzewnice gazowe, a promienniki gazowe na butlę.

Wybierając odpowiednie urządzenie, które ogrzeje wnętrze konkretnego lokalu, w pierwszej kolejności powinniśmy najpierw ustalić jego potrzeby energetyczne. Wybór takiego urządzenia powinien być przede wszystkim uzależniony od objętości pomieszczenia, możliwości dostarczenia konkretnych źródeł energii oraz od istnienia już jakiejś inne instalacji grzewczej, która funkcjonowała do tej pory.

Dopiero po takiej analizie będziemy mogli stwierdzić jakie urządzenie będzie wystarczające. Poprawna ocena przyczyni się także do sporych oszczędności związanych z energią. Obecnie najczęściej wybierane są nagrzewnice gazowe. Takie mogą być zasilane zarówno gazem z butli, jak również doprowadzoną instalacją gazową.

Nagrzewnice gazowe stacjonarne (te z gazociągiem) są polecane jednak do obiektów wielkogabarytowych. Dlatego też kiedy lokal nie ma zbyt dużych rozmiarów znacznie lepiej sprawdzi się promiennik gazowy na butlę, którą w razie potrzeby można łatwo wymienić.

Montując nagrzewnice gazowe oraz promienniki należy pamiętać o tym, że takie pomieszczenie powinno mieć sprawnie funkcjonującą wentylację, która zapewni wymianę powietrza. Równie ważne jest odprowadzanie spalin an zewnątrz obiektu.